Paní Katka (32) má díky lipotransferu postavu a prsa jako před porodem

„Přála jsem si svá původní prsa před kojením“

Katka, 32 let

Jste maminka a mateřství se podepsalo na Vaší postavě? Přečtěte si inspirativní rozhovor o cestě ke ztracenému sebevědomí.

Sympatická a usměvavá maminka Katka se s námi podělila o svůj příběh za krásnějším já pomocí plastické operace.


„Maminky mi dají určitě za pravdu, že mateřská dovolená je někdy pro ženu psychicky náročná. Já osobně se považuji za pozitivního člověka, a přesto jsem nebyla spokojená sama se sebou. Po porodu mi zůstala kila navíc a prsa kojením ztratila svůj tvar,“ vzpomíná Katka.

Proč jste se rozhodla pro podstoupení plastického zákroku?

„Vzhledem k tomu, že se mateřství podepsalo na mé postavě, hledala jsem cestu, jak se znovu cítit lépe. Upravila jsem jídelníček a začala sportovat. Výsledek byl však v nedohlednu. Četla jsem diskuze na zahraničních webech a dozvěděla se o nové metodě přenosu tuku z partie, kde tuk přebývá, do partie, kde je potřeba. Toto řešení mě zaujalo, protože přesně vystihovalo můj problém. Chtěla jsem totiž upravit poporodní bříško, odsát boky, ale také přidat prsům plný tvar, o který jsem kojením přišla. Zároveň jsem však příznivcem přírodnějšího životního stylu, a tak jsem svůj „problém“ nechtěla řešit prsními implantáty a mít v těle cizí předmět. Právě z těchto důvodů mi zvětšení prsou vlastním tukem přišlo jako ideální řešení. Netoužila jsem po velkých prsou. Chtěla jsem jen svá původní plná prsa, která jsem měla před kojením,“ vysvětluje Katka.

Fat-transfer přístrojem body-jet je šetrná forma liposukce, která umožňuje odsátý tuk využít k modelaci jiných partií těla.

Jak probíhala konzultace a den operace? Měla jste nějaké obavy?

„Pan doktor Roman Kufa na Perfect Clinic byl při konzultaci velmi přátelský a příjemný. Vysvětlil mi celý průběh zákroku, a také mi vysvětlil nezbytnost pooperační péče. Samotný den operace proběhl hodně rychle. Ani jsem se nenadála a už jsem spala. Jediné obavy jsem měla z narkózy. Mám nízký tlak, takže jakékoliv odběry, očkování nebo narkózu snáším hůře. Bezprostředně po zákroku jsem se trochu lekla. Zdálo se mi, že pooperační podložka nasákla krví. Později mě však personál uklidnil, že se jedná o fyziologický roztok s příměsí krve a jeho prosakování je po liposukci naprosto běžné.

Liposukce vodním paprskem byla šetrná, neměla jsem tak naštěstí žádné výrazné bolesti, kterých jsem se trochu obávala.“

Jaká byla vaše péče po operaci? Nosila jste speciální pooperační prádlo?

„Do kompresního prádla mě oblékli ihned na sále. Nosila jsem prádlo LIPOELASTIC, které mi po celou dobu rekonvalescence dodávalo pocit bezpečí a věřím, že i díky němu je výsledek tak povedený. Měla jsem k dispozici celkem tři kusy pooperačního prádla, abych ho mohla prát a nebyla ani chvíli bez komprese.“

Měla jste po lipotransferu nějaká omezení? Kdo se staral o dceru?

Prvních pár dní mi v domácnosti pomáhal manžel a maminka. Byla jsem sice schopná fungovat, ale abych dodržela klidový režim, ocenila jsem jejich pomoc.

Postarali se hlavně o dceru Sáru, které bylo potřeba vysvětlit, že mám „bolínko“ a nemůžu ji chvíli zvedat.

Kdy jste viděla reálné výsledky?

Úbytek kil byl znát ihned po zákroku. Celkově jsem se cítila štíhlejší a sebevědomější. Prsa byla po zákroku nateklá a větší, než jsou teď.

Teď po třech měsících mohu říci, že je to přesně takové zvětšení, které jsem si přála. Konečně mám plná a přirozeně pevná prsa, na která jsem byla zvyklá před kojením.

U přenosu tuku do prsou je obecně známo, že zvětšení velikosti je o půl až jednu velikost.

Co byste doporučila ženám, které nad stejným zákrokem také přemýšlí?

Všem ženám bych poradila příliš nepřemýšlet a jít do toho. Sama se řídím tím, že když jsem spokojená já, pak jsou spokojení i lidé kolem mě. Mně to ke spokojenosti určitě pomohlo. Neváhala bych a klidně bych do toho šla znovu.
Co se týče praktických doporučení, pak bych ženám radila si vzít pohodlné oblečení, ve kterém pojedou domů z kliniky. Zdá se to jako banalita, ale při omezené hybnosti to pacientka určitě ocení.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím