„Takové bříško jsem neměla snad ani v pubertě“

Abdominoplastika po porodu, Lívie 38 let


Patříte mezi maminky, na kterých se mateřství podepsalo? Chtěla byste svou původní postavu před těhotenstvím?
Paní Lívie je maminka tří krásných dětí a vášnivá sportovkyně. Po porodu se jí však rozestoupilo břišní svalstvo a za svou postavu se styděla. To byly hlavní důvody, proč před nedávnem podstoupila abdominoplastiku. Přečtěte si rozhovor s touto pozitivní ženou, která se nyní naplno raduje ze svých nových ladných křivek.


Lívie, jste po abdominoplastice. Co byl hlavní důvod Vaší operace?

Faktorů, proč jsem se nakonec rozhodla operaci podstoupit, bylo několik. Mám po dvou porodech císařským řezem, z toho jednou dvojčata. Jedním z hlavních důvodů byl tedy zdravotní. Měla jsem velkou diastázu, kterou se mi ani přes speciální cvičení u fyzioterapeuta nepodařilo vyřešit. Další důvod byl spíše estetický. Po porodu dvojčat jsem zhubla téměř 23 kg a na břiše se mi vytvořil velký kožní převis. Styděla jsem se v plavkách a necítila se dobře ve své kůži. Začala jsem hodně sportovat a rozestup břišního svalstva není při sportu bezpečný. Proto jsem se po 2 letech po porodu odhodlala a vyrazila na konzultaci.

Splnil zákrok Vaše očekávání?

Určitě splnil. Nebudu však nic nalhávat. Na začátku jsem váhala, zda jsem udělala správnou věc. Byla jsem totiž odkázána na lůžko a chyběl mi můj aktivní život. Ale nyní jsem nadšená a miluju svoje nové břicho. Jako bonus mi díky odstranění kůže zmizely všechny Strie, s čímž jsem nepočítala. S prací pana doktora Skály z OB Care clinic.
Jsem maximálně spokojená. Jizva v oblasti pupíku se zahojila velmi brzy, spodní jizva v podříšku bledne, je krásně rovná. Výhodou je, že ji můžu schovat do i do nižších kalhotek a plavek.

Jak důležitý pro vás byl výběr pooperačního prádla? Doporučil Vám ho lékař?

Určitě důležitý. Z diskuzí a článků na internetu jsem věděla, jak je nošení kompresního prádla podstatné.
Zvláště pak u problému diastázy. Nechtěla jsem si výsledek pokazit špatně zvoleným prádlem. Přímo na klinice jsem dostala stahovací pás od značky LIPOELASTIC.
Ihned, co jsem se dozvěděla velikost, jsem si pořídila druhý kus. Mohla jsem tak pásy prát a nebýt bez prádla ani chvíli. Prvních 14 dní jsem se totiž bez pásu nechtěla ani sprchovat.

Jaký typ prádla jste po operaci nosila? Jak ho hodnotíte?

Jak jsem již zmínila výše, ihned po operaci jsem měla pevný pás se třemi pruhy, který jsem nosila dva měsíce po zákroku. Později jsem jej používala při cvičení a běhu na delší tratě. Abych byla upřímná, pás mi hlavně při spaní nebyl pohodlný. Nechtěla jsem však podcenit pooperační péči a od pana doktora jsem věděla, že jeho nošení je nezbytné. Později jsem si zakoupila kompresní bandáž VH special Comfort a dva kusy VH unique v černé a béžové barvě, také u firmy LIPOELASTIC. Ty mi byly velmi příjemné. Ocenila jsem, že bandáže rychle schly, nepotila jsem se v něm a měla jsem pocit, že je bříško chráněné, jak je potřeba. Prádlo jsem nosila 3 měsíce denně, následně pak ještě půl roku na cvičení. Upřímně si nedovedu představit, že bych byla ihned po odložení pásu bez jakéhokoliv stahovacího prádla.

Jak dlouho trvala pooperační péče a období rekonvalescence?

Troufám si říct, že jsem trochu blázen. Ke svému životu potřebuji pohyb a tak jsem první 5 km procházku šla již 14 dní po operaci. Další týdny jsem vzdálenosti navyšovala, až jsem se plynule vrátila k běhu a závodům. Vše jsem absolvovala s pásem nebo ve stahovacím prádle, abych nepoškodila operovanou část bříška. Přímé břišní svalstvo jsem neposilovala několik měsíců po operaci. Rekonvalescenci jsem ale měla bezproblémovou a rychlou.

Co byste poradila všem maminkám, které uvažují o abdominoplastice?

Rad bych měla několik. Nejdůležitější je určitě výběr správného plastického chirurga, který má s tímto zákrokem zkušenosti. Já osobně četla spoustu recenzí na internetu a byla jsem na více konzultacích. Dále bych všem ženám po abdominoplastice poradila, aby věnovaly velkou pozornost pooperační péči. Noste pooperační prádlo dle doporučení lékaře a klidně i déle, ať je výsledek co nejlepší. Já osobně si koupila také silikonový gel na jizvy a této investice nelituji. Jizvy se mi krásně zahodily.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím