Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320 (Po - Pá, 8:00 - 15:00)

Alena Hradilová: ŠTASTNÁ ŽENA JE TA, KTERÁ SE CÍTÍ KRÁSNÁ VE SVÉM TĚLE

Odpověď:

Majitelka a spoluzakladatelka firmy LIPOELASTIC a.s. Alena Hradilová (54) se netají tím, že ji k tomuto podnikání přivedla vlastní zkušenost. „Cítím se díky tomu skvěle. Podobnou zkušenost přeji každé ženě,“ říká úspěšná manažerka. Společnost LIPOELASTIC a.s. je světovým ídrem v oblasti kompresní pooperační péče a zástupcem významných světových značek pro plastickou a estetickou chirurgii v České republice.
 

Audrey Hepburn byla krásná, inteligentní a obdivuhodná žena. Mimo jiné má na svědomí výrok: „Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy.“ Souhlasíte s ní?

Rozhodně ano. Každá žena je krásná, ale příroda všem nenadělila dokonalost. O tom je plastická a estetická chirurgie, aby „doladila“ naše nedostatky a zvýšila sebevědomí.
 

Vzhledem ke své profesi v oblasti plastické a estetické chirurgie určitě sledujete vývoj v tomto oboru. Jak jej vnímáte vy sama?

Myslím, že je neskutečné, jak se za poslední desetiletí změnil přístup k estetickým zákrokům, ať už plastickým či dermatologickým. Už se zdaleka netýkají pouze slavných hollywoodských hvězd. Běžně chodí na plastické operace maminky po porodu, pro které nastal čas, aby byly opět atraktivní a svůdné. Stejně tak se již mladé slečny, kterým příroda nenadělila plný dekolt, nestydí za to, že si jej nechají upravit odborníky. Myslím, že je to úžasný
posun kupředu.


 

 

U žen je sklon ke zdokonalování se poměrně přirozený, ale jak je to s muži? Nechávají se zkrášlovat i oni?

Možná se budete divit, ale ano. Nejen ženy touží po tom být pro své partnery krásnějšími. I muži si přejí vypadat pro své drahé polovičky co nejlépe. Procento mužů podstupujících estetický zákrok se za posledních 5 let výrazně zvýšilo. Dle celosvětových statistik z roku 2016 dosahuje až 10 % z celkového počtu. Číslo se může zdát stále jako poměrně nízké, ale já to vnímám jako důkaz toho, že plastická chirurgie se stává součástí našeho každodenního života stejně, jako třeba kosmetika, či fitness.
 

Předpokládám, že u žen vede touha po větším poprsí a štíhlejší figuře, mám pravdu? A co u mužů, s jakým přáním navštěvují lékaře nejčastěji?

Správě, u žen na žebříčku nejčastějších zákroků rozhodně vede augmentace (zvětšení prsou pomocí prsních implantátů), a následuje liposukce (odsátí tuku). U mužů je na prvním místě liposukce, většinou v oblasti břicha a následuje gynekomastie (odstranění zvětšených mužských prsou).
 

Teď otázka na tělo. Tuším, že ve vašem případě asi neplatí, že kovářova kobyla chodí bosa.

To máte pravdu, sama jsem za svůj život několik zákroků podstoupila. Cítím se díky nim skvěle, a to je myslím pro ženu to hlavní.
 

Využila jste nějak svých zkušeností z oboru?

Samozřejmě. Využila jsem osobní zkušenost k tomu, abych posunula naše produkty kupředu. Díky plastickým zákrokům, které jsem podstoupila před téměř 20 lety, jsem si na vlastní kůži zkusila, jak důležitá je kvalitní pooperační péče. Odborníci z řad plastických chirurgů, kteří s námi v tu dobu spolupracovali, nám pomohli vytvořit produkty nejvyšší úrovně. Ty dnes dobývají svět, prodávají se ve více než 70 zemích světa a řadí se ke světové špičce.

Znamená to, že jste testovala, jak přesně by produkt měl vypadat, aby splnil požadovaný efekt?

Přesně tak. Například po augmentaci pomocí prsních implantátů jsem testovala, jaké požadavky by měla plnit kompresní podprsenka. Při jejím vývoji jsme se snažili skloubit funkčnost s praktičností, a především s módním designem a přijatelnou cenou. Od té doby naše produkty prošly řadou inovací, ale kombinace požadavků zůstala zachována. Naše prádlo tak splňuje nejvyšší nároky lékařů i samotných pacientek.
 

Máte nějaký svůj osobní tip, jak po takovém zákroku docílit perfektního výsledku?

Nevím, jestli se tomu dá říkat tip. Ze zkušeností, které jsem za ty roky nasbírala, jsme navrhli, tzn. 2krokovou metodu pro dokonalý výsledek operace. Já sama jsem ji testovala a nadchla mne natolik, že jsme se ji rozhodli zařadit do našeho portfolia. Dokud si totiž období po plastické operaci nevyzkoušíte na vlastní kůži, neumíte si představit, jak důležité je pro vaše tělo v takové chvíli pohodlí.
 

Co přesně si mám představit pod názvem 2kroková metoda?

Jedná se o dvě fáze pooperační péče a kombinaci dvou produktů, které na sebe přímo navazují. V první fázi, ihned po zákroku, je doporučena bandáž z materiálu Classic, který obsahuje nanočástice stříbra pro urychlení procesu hojení. Stříbro má také antibakteriální vlastnosti, čímž zmírňuje riziko infekce. V druhém kroku, který se měří individuálně, většinou ale po 4 týdnech, doporučujeme produkty z materiálu Unique. Jeho největší předností je prodyšnost, kterou oceníte především v horkých dnech, jako jsou třeba teď. A dále je to unikátní 3D technologie, která pokožku masíruje při jakémkoliv pohybu. Díky tomu je proces hojení ještě rychlejší a hlavně příjemnější!

Když pomineme novinky, které do světa plastické a estetické chirurgie přináší vaše společnost, existují i nějaké trendy, které k nám přichází ze světa?

Jistě, ze světa stále přichází další a další novinky a v České republice se většinou velmi rychle uchytí. I přesto, že jsme malý národ, tak umíme držet krok i s těmi většími. To mě vždy potěší.

 

Kdybyste měla vybrat pouze jednu novinku posledních let, která by to byla?

Zmínila bych novinku, která ještě není v České republice tolik známá, ale vidím v ní velký potenciál, a to přenos tuku. Díky velmi šetrné a bezbolestné metodě liposukce pomocí vodního paprsku s přístrojem body-jet®, lze odsát tuk bez jeho jakéhokoliv poškození a následně jej použít například ke zvětšení prsou. To je velký průlom a obrovská příležitost například pro onkologické pacientky, které kvůli zákeřné nemoci přišly o prs nebo jeho část. Další nespornou výhodou této metody je, že celý zákrok lze provést bez celkové anestezie. To je pro pacientky, které mají za sebou onkologickou léčbu, velký přínos.
 

Co byste poradila ženám, které zvažují plastický či estetický zákrok, ale stále váhají?

Možná se budu opakovat, ale šťastná žena je podle mne ta, která se cítí krásná ve svém těle. Pokud existuje něco, s čím na sobě dlouhodobě nejste spokojená a s čím by vám mohl odborník pomoci zvýšit vaše sebevědomí – běžte do toho!


Zaujala vás tato odpověď?
Sdílejte to se svými přáteli

Contact us
Tým LIPOELASTIC
Jsme tady pro vás
Tel.: 571 116 320 (Po – Pá, 8:00 – 15:00)
Zeptejte se
"Chcete být informováni o novinkách a trendech z plastické a estetické chirurgie?"

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně

Používáme Cookies pro zlepšení Vaší nákupní zkušenosti s námi. Pro pokračování na této stránce musíte souhlasit s našimi podmínkami.
Souhlasím