Alena Hradilová: NIC NEDĚLÁ ŽENU KRÁSNĚJŠÍ NEŽ VÍRA VE VLASTNÍ KRÁSU

Alena Hradilová: NIC NEDĚLÁ ŽENU KRÁSNĚJŠÍ NEŽ VÍRA VE VLASTNÍ KRÁSUSpolečnost LIPOELASTIC a.s. je světovým lídrem v oblasti kompresní pooperační péče a zástupcem významných světových značek pro plastickou a estetickou chirurgii v České republice. Její majitelka a spoluzakladatelka Alena Hradilová (54) prozradila, který estetický zákrok podstoupila jako první. „Cítila jsem se najednou tak žensky,“ vzpomíná po letech na první pocity po augmentaci prsou.

Výrok Sophie Loren říká: „Nic nedělá ženu krásnější než víra ve vlastní krásu." Jak vám to zní od sexbomby 60. let?

Pravdivě. Pokud žena není přesvědčena o svém půvabu a kráse, nemůže o něm přesvědčit ani své okolí. Naopak, je-li se sebou spokojená, čiší z ní sebevědomí a tudíž i sex appeal.

Svět plastické a estetické chirurgie, ve kterém se denně pohybujete, nabízí možnost stát se krásnějšími. V České republice patří k nejžádanějším zákrokům augmentace, tedy zvětšení prsou pomocí prsních implantátů. Proč tomu tak podle vás je?

To je jednoduché. Pokud máte problémy s váhou a nejste spokojená se svou postavou, častokrát se před estetickým zákrokem nejdříve pokusíte upravit životosprávu a cvičit. Mnohdy to také problém vyřeší. U prsou je to jiné. Krom push-up podprsenky neexistují neinvazivní způsoby, jak si prsa upravit. A aby toho nebylo málo, pokud začneme redukovat váhu, tak první oblast, kde zhubneme, je právě zmiňované poprsí.

V tom máte asi pravdu. Push-upky jsou skvělé, ale prsa vám nenahradí.

Přesně tak. Dívky, které prožijí pubertu s plochým hrudníkem, ví, o čem mluvím. A maminky, jejichž poprsí po letech kojení ztratilo tvar, taktéž.

V minulém rozhovoru jste nám prozradila, že jste i vy sama nějaký zákrok podstoupila. Prozradíte nám, který to byl?

Byla to právě zmíněná augmentace prsou. Bylo to již před více než 20 lety. Tenkrát jsem porodila svou jedinou dceru a sama jsem na vlastní kůži poznala, jak se poprsí v mateřství změní. V té době to bylo ještě poměrně „tabu" téma, ale ihned po zákroku jsem věděla, že jsem udělala to nejlepší, co jsem mohla. Cítila jsem se najednou tak žensky! Ten pocit nikdy nezapomenu.

Dvacet let je poměrně dávno. Nebyla po tak dlouhé době již potřeba výměny implantátů?

Vlastně byla. Na začátku tohoto roku jsem podstoupila plánovanou reoperaci. S implantáty jsem neměla za celou tu dobu žádné nepříjemnosti, ale stejně jako jakýkoliv jiný výrobek, potřebují i ony po takové době vyměnit. Důvodem je především prevence, jelikož v těle dochází k jejich opotřebení. Příjemným překvapením pro mne byl velmi hladký průběh operace i rekonvalescence.

To je zajímavé, ale vraťme se na začátek. Vzhledem k vašim zkušenostem jste jistě při výběru implantátu sázela na reputaci a kvalitu. Který jste vybrala?

Lékař mi doporučil anatomický tvar, který působí velmi přirozeně. A já s jeho výběrem souhlasila. Volila jsem značku, kterou naše společnost LIPOELASTIC a.s. na českém trhu zastupuje, britského výrobce Nagor. S touto společností spolupracujeme již několik let, a proto jsem si byla jistá bezkonkurenční kvalitou. Krom toho jsou implantáty testovány na extrémní zátěž. Čtenářkám bych doporučila podívat se na YouTube na naše video „Odolný a bezpečný implantát Nagor“, který jsem osobně přejela autem. Světe div se, nic se mu nestalo!

Alena Hradilová: NIC NEDĚLÁ ŽENU KRÁSNĚJŠÍ NEŽ VÍRA VE VLASTNÍ KRÁSUJak je to s ideální velikostí implantátu? Dá se vůbec říci, jaká je optimální?

Vhodná velikost implantátů je samozřejmě vždy velmi individuální a záleží především na představě pacientky. Důležité je zohlednit také její fyziologické předpoklady tak, aby prsa vypadala co nejpřirozeněji. Výběr je, dle mého názoru, důležité diskutovat s plastickým chirurgem, který má potřebnou představivost a zkušenost. Obecně se ale dá říci, že nejčastěji používanými implantáty jsou, co se týče velikosti, ty od 250 ml do 420 ml. Z pohledu ženy se jedná většinou o plus dvě až tři velikosti oproti stávající. To znamená, pokud má žena před operací košíček „A“, velmi pravděpodobně bude mít po operaci košíček „C“.

Implantát máme tedy vybrán, velikost také. Jak vybereme vhodnou pooperační podprsenku?

Jsem ráda, že to zmiňujete. Její výběr je totiž také klíčový. Neříká se nadarmo, že pooperační péče tvoří 50 % úspěchu celého zákroku! Správná volba kompresní podprsenky je opravdu velmi důležitá a doporučuji vždy vybírat prádlo určené pro augmentaci. Sama si pamatuji, jak jsem po operaci dbala na fixaci prsou, protože největším strašákem pro mne byla asymetrie prsou, ke které při nevhodně zvolené podprsence opravdu může dojít

O tom jsem neslyšela. Jak lze takové asymetrii s jistotou předejít?

Z mých zkušeností se jedná o případy, kdy pacientky používaly sportovní podprsenku, která nebyla vůbec určena pro pooperační péči. Používáte-li kompresní podprsenku speciálně navrženou pro augmentaci a dodržujete doporučenou dobu nošení, nic podobného se stát nemůže.

Jaké vlastnosti taková pooperační podprsenka má a jak dlouho by ji pacientka měla nosit?

Cílem kompresní podprsenky je vytvořit dostatečný tlak na prsa a dokonale zafixovat vložený implantát. I přesto, že se ženy chtějí chlubit novým dekoltem, v prvních týdnech je velmi důležité si výstřih ještě odpustit a dodržovat pooperační péči 24/7. Protože jsem si zákrokem sama prošla, snažila jsem se navrhnout pro naši společnost LIPOELASTIC pooperační podprsenky, které jsou šik a zároveň plní všechny požadavky na funkčnost. Není potom problém je dle doporučení lékaře nosit 4 - 8 týdnů.

Máte nějaké osobní doporučení týkající se pooperační péče?

S výjimkou 2krokové metody, kterou jsem zmiňovala v minulém rozhovoru, bych určitě doporučila nákup alespoň dvou kusů kompresní podprsenky. Klidně té stejné, třeba jen v jiné barvě. Vzhledem k tomu, že podprsenku budete nosit opravdu nepřetržitě několik týdnů, je velkou výhodou mít co na sebe, když jednu dáte prát.

Je pravdou, že jizvy jsou v dnešní době již opravdu nenápadné a nelze je téměř vidět?

To asi záleží případ od případu. Výhodou prsních implantátů IMPLEO značky Nagor je jejich maximální přizpůsobivost, díky které je pro vložení do prsu zapotřebí pouze malý otvor. Po operaci je tudíž jizva nepatrná, což mohu sama potvrdit. Mně osobně pomohlo také používání náplastí na jizvy Epi-Derm v kombinaci s gelem Pro-Sil, obojí značky BIODERMIS.

Co byste doporučila ženám, které o podobném zákroku uvažují?

Aby se nebály, za ten výsledek to stojí! Všechny víme, že sexy dekolt je to, co přitáhne oči každého muže.  Poradila bych ale také, aby si našly maximum informací nejen o klinice, či operatérovi, ale i o značce a kvalitě implantátů.

Alena Hradilová: NIC NEDĚLÁ ŽENU KRÁSNĚJŠÍ NEŽ VÍRA VE VLASTNÍ KRÁSU

Líbil se vám rozhovor s Alenou Hradilovou? Těšte se na další!
Příště se budeme ptát na to, jak probíhá výplň vrásek kyselinou hyaluronovou.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím