DOKONALÁ PLEŤ. JAK NA TO?


Jaké jsou aktuální trendy v korektivní dermatologii?

Základem je přirozenost. Převážná většina žen volí omlazení obličeje pomocí kyseliny hyaluronové (HA), která je tělu vlastní. Mezi 40. – 50. rokem věku z těla mizí až 50 % této látky. Doba botoxových královen je však pryč. Já osobně nejsem zastáncem botulotoxinu ani jiných nevstřebatelných materiálů do obličeje. Trend je stárnout, ale s grácií, a to dnešní korektivní dermatologové umí. Dokáží postupně omladit pleť o 5 – 10 let.

Co si máme pod pojmem postupného omlazení pleti představit?

Aplikace dermálních výplní s obsahem resilientní kyseliny hyaluronové je rychlá a bezbolestná metoda omlazení pokožky obličeje, ale i krku, dekoltu a hřbetu rukou. Kůže jako každý orgán se postupem času mění. Je na ní velmi zřetelně vidět, jak jste se k ní chovali v mládí, jak jste o ni pečovali. Stárnutí je přirozený fyziologický jev. Můžeme ho však zmírnit správným životním stylem a pravidelnou péčí o naši pokožku. 50 % žen starších 35 let je nespokojeno se vzhledem své kůže a hledá řešení. I proto stále častěji ordinace navštěvují i ženy mladší, ve věku 25 – 30 let. Aplikace kyselinou hyaluronovou má kumulativní efekt a tím se oddaluje proces stárnutí.

DOKONALÁ PLEŤ. JAK NA TO? width=Máte i vy nějakou osobní zkušenost s omlazením pleti?

Ano, mám. Dospěla jsem k názoru, že výplně jsou efektivnější, účinnější a levnější metodou, než pravidelné návštěvy kosmetického salónu. Patřím také mezi milovníky slunečního záření. Slunce je nezbytné pro syntézu vitamínu D, ale dokáže dehydratovat pleť. Moje dermatoložka se vždy postará o revitalizaci pokožky pomocí dermálních výplní švýcarské značky TEOXANE, která patří mezi špičku na světovém trhu.

Jak často je nutná aplikace kyseliny hyaluronové a lze její účinky prodloužit?

To je individuální, velmi záleží na typu pleti. Já na zákrok docházím přibližně jednou za 12 – 18 měsíců. Refresh pleti si dopřávám pravidelně, již od roku 2012. Účinky dermální výplně lze prodloužit pravidelným používáním kosmeceutiky TEOXANE. Osobně nedám dopustit na regenerační TEOXANE RHA® SERUM, které zvýrazní efekt estetické procedury.

Jaký typ zákroku byste čtenářkám doporučila?

Jednoznačně korekci očního okolí pomocí výplně TEOSYAL® PURESENSE REDENSITY 2. Je to unikátní koktejl 14 živin, přirozeně se vyskytujících v kůži. Korekce kruhů pod očima je velmi žádaný zákrok u žen po třicítce. Důležitá je také následná péče o oční okolí. Výsledkem spojení dermální výplně a očního krému TEOXANE R[II] Eyes Contour budete mile překvapeni. Oči jsou odrazem osobnosti člověka. Pokud jsou však skryty ve stínu kruhů, ztrácejí svou jiskru a lesk.

Kam si může čtenářka na takový zákrok zajít?

Aplikace dermálních výplní spadá do oblasti medicíny, to znamená, že aplikovat může pouze proškolený lékař, který je k provádění těchto zákroků certifikován. Vzhledem k tomu, že dermální výplně na bázi kyseliny hyaluronové zažívají v České republice boom, je nutné věnovat pozornost výběru lékaře a specializovaného pracoviště. Zde najdete seznam certifikovaných pracovišť pro výplně TEOSYAL®.

DOKONALÁ PLEŤ. JAK NA TO? width=Zmínila jste, že výsledek pleti ovlivňuje také životní styl. Prozradíte nám na závěr, jaký je váš každodenní rituál?

Důležité je pečovat o pleť nejen zvenčí, ale i zevnitř. Já osobně již několik let nepoužívám potravinové doplňky, sázím na doplnění vitamínů z přírody. Mým každodenním ranním rituálem je čerstvá ovocná šťáva a samozřejmě i použití kosmeceutických přípravků řady TEOXANE. Ráno používám RHA® Micellar Solution na očištění pleti a RHA® Serum v kombinaci s denním krémem ADVANCED FILLER na suchou pleť. Mimo léto přidávám také RHA® x VCIP Serum s obsahem vitaminu C, který dermatologové uznávají pro jeho vlastnosti působící proti projevům stárnutí. Ráno v kanceláři pak začínám šálkem silného espressa a hřeším čtverečkem čokolády. Někdy i celou tabulkou. Má večerní péče o pleť spočívá opět v použití micelární vody Micellar Solution, nočního krému Perfect Skin Refiner a RHA Séra, které kromě obličeje nanáším také na krk, dekolt a ruce.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím