„I po 12 týdnech je pooperační
podprsenka mou nejoblíbenější,“
říká 38letá Jana.

„I po 12 týdnech je pooperační podprsenka mou nejoblíbenější,“

 

Krásná a plná prsa jsou chloubou mnoha žen. Bohužel právě na vzhledu dekoltu se často podepíše mateřství, gravitace a spousta jiných faktorů, které s přibývajícím věkem přichází. Prsa věkem ztrácejí svou plnost a tvar. Díky plastické chirurgii však můžete i po třicítce být na svůj dekolt pyšná.

Pro Janu, která pracuje již několik let v oboru plastické chirurgie, bylo rozhodnutí podstoupit zákrok stejně těžké, jako pro kteroukoliv jinou ženu. Zároveň maximálně dbala na předoperační i pooperační péči, aby výsledek zákroku dopadl dle jejích představ.

Věděla, že finální výsledek nezávisí pouze na chirurgickém zákroku, ale také na správné kompresní podprsence. Špatný výběr podprsenky může významně ovlivnit konečný výsledek augmentace a způsobit asymetrii prsou.
Jana po zákroku nosila pooperační podprsenky LIPOELASTIC, a tak jsme ji vyzpovídali, jak byla s kompresním prádlem spokojena.


1. Jani, jsi již 12 týdnů po operaci, tak jak se cítíš?

Jsem moc spokojená. I když to bylo docela náročné (rány se hojily delší dobu, protože jsem podstoupila i modeláž), moje prsa jsou teď krásná a dokonale úměrná k mojí postavě.

2. Můžeš nám prozradit, jaký byl hlavní důvod, proč ses rozhodla podstoupit augmentaci?

Měla jsem velmi povislá prsa, ale opravdu hodně. Vždy, když jsem se na sebe podívala do zrcadla, byl to pro mě hrozný pohled a říkala jsem si, že přece není možné, abych se na sebe v tomto věku bála podívat.

3. Pracuješ v oblasti plastické chirurgie. Ovlivnilo nějak tvé povolání rozhodnutí augmentaci podstoupit?

To bych neřekla. Podstoupit operaci jsem zvažovala už asi před pěti lety, kdy moje prsa již byla částečně povislá a malá. Ale tenkrát ta situace nebyla ještě tak kritická. Rodiče mi operaci rozmluvili, nesouhlasili s vložením implantátů do těla. A já tak moje rozhodnutí na nějakou dobu odložila. Od té doby se samozřejmě situace výrazně zhoršila a když už jsem začala odvracet můj pohled od zrcadla, protože jsem se sama za sebe styděla, řekla jsem si dost a začala situaci řešit.

4. Jistě jsi díky práci věděla také něco o pooperační péči. Kladla jsi důraz na výběr pooperačního prádla?

Ano, samozřejmě. Myslím, že u jakékoli operace je pooperační péče velmi důležitá a závisí na ní kýžený výsledek operace. O jiné podprsence než LIPOELASTIC®, jsem ani nepřemýšlela. Značku znám, sleduji ji již několik let díky práci ve stejném oboru. Vím, že si výrobce potrpí na vysokou kvalitu, což pro mě samozřejmě bylo to nejdůležitější. Zvětšení prsou není levná záležitost, a tak investice do kvalitní podprsenky, jejíž funkčnosti mohu důvěřovat, je to nejmenší, co mohu udělat.

5. Jakou podprsenku jsi nosila bezprostředně po zákroku?

Ihned po operaci jsem nosila podprsenku PI speciál. Musím se ale přiznat, že ji stále nosím, a to jsem 12 týdnů po operaci :-) Je opravdu velmi pohodlná, jak bavlněný materiál, tak praktické zapínání na zip v přední části. Cítila jsem se v ní jako v bavlnce.

6. Měnila jsi v průběhu rekonvalescence tuto podprsenku?

Ano, měnila. Celkem jsem měla podprsenky tři. Dvě stejné, PI speciál, pro nošení ihned po operaci, což bylo velmi praktické. Mohla jsem je pohodlně vystřídat a vyprat kdykoliv bylo potřeba. A po šesti týdnech jsem pak začala nosit i třetí. Vybrala jsem si růžovou PI unique. Ta mě sice stahuje o trošku méně, ale stále mi dodává pocit bezpečí. Navíc, přestože je pooperační, má hezký design.

7. Doporučil ti plastický chirurg také prsní kompresní pás?

Ano, chtěl, abych pás nosila šest týdnů po operaci, aby se mi implantáty stabilizovaly v těle na správném místě.

8. Jak ses cítila, když jsi musela podprsenku po zákroku sundat?

Pamatuju si, že po operaci jsem se po sprše těšila, až si ji budu moct zase obléknout. Přece jen to byl pro mě šok, když jsem poprvé nechala prsa „na volno“. V podprsence jsem se cítila vždy velmi pohodlně, a hlavně jsem měla pocit, že jsou prsa v bezpečí a „na svém místě“.

9. Za jak dlouho ses vrátila do pracovního procesu?

Do práce jsem se vrátila asi po pěti dnech od operace. Naštěstí mám možnost pracovat z domova, takže návrat do práce nebyl nijak složitý. Jinak bych ještě pár dní počkala.

megafonEXTRA TIPY NA ZÁVĚR - CO JANA DOPORUČUJE

Co bys poradila pacientkám, které se chystají na zákrok?

Aby se dostatečně informovaly o zákroku a jeho možných komplikacích. Stejně tak i o lékaři, který zákrok provede. O pooperační péči a všemu, co k ní patří. A také aby sdílely svoje obavy s pacientkami, které už mají zákrok za sebou.

Jedna věc, co bys určitě udělala stejně.

Určitě bych si první týden nechala jen pro sebe a pro odpočinek. Narkóza vyčerpá organismus a člověk po operaci má chtě nechtě bolesti. Opravdu je potřeba vytvořit si na chvíli pohodové zázemí a relaxovat.

A jedna, které by ses naopak příště vyhnula.

Po prvním týdnu od operace, jsem si myslela, že už jsem zdravá a mohu fungovat jakoby nic. Ale nebylo to tak. Po větší námaze jsem měla vždy trošku větší bolesti v okolí ran, občas mě i píchalo v prsu. Bylo to jako kdyby mi tělo říkalo "ještě není po všem, potřebuju ještě čas". Naštěstí jsem nakonec své tělo vždy poslechla a po větší námaze následoval odpočinek. Když se na to dívám s odstupem času, byl můj návrat zbytečně rychlý. Mohla jsem ještě další týden zůstat ve větším klidu a bolesti bych velice pravděpodobně vůbec necítila. Takže příště bych si dala krom jednoho týdne úplného odpočinku navíc ještě jeden týden pro pozvolný návrat ke všedním aktivitám.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím