Preventivní mastektomie s okamžitou
rekonstrukcí prsními implantáty

PREVENTIVNÍ MASTEKTOMIE S OKAMŽITOU REKONSTRUKCÍ PRSNÍMI IMPLANTÁTY

Rakovina prsu je závažné onemocnění, které trápí mnoho žen. Riziko jejího vzniku se zvyšuje, pokud se toto onemocnění někdy objevilo v rodině. To se týkalo také paní Kristýny, která v září minulého roku učinila důležité rozhodnutí ve svém životě a nechala si preventivně obě prsa odstranit. Po zákroku nosila pooperační prádlo LIPOELASTIC®, a tak jsme se jí zeptali, jak hodnotí pooperační podprsenku po mastektomii s okamžitou rekonstrukcí prsními implantáty.

Proč jste se rozhodla pro preventivní mastektomii (odstranění prsu)?

Mám prokázanou genetickou dispozici pro rakovinu prsu (tzn. 80% riziko rakoviny prsu). I přes důsledný preventivní program vnímám veškerá vyšetření jako "čekání", až se něco objeví. Mám dvě malé děti a tudíž povinnost se o ně starat. Proto jsem se rozhodla podstoupit preventivní odstranění prsou a jejich následnou rekonstrukci pomocí prsních implantátů.

Jak dlouho jste pooperační podprsenku nosila a kolik jste měla kusů?

K dispozici jsem měla celkem 4 pooperační podprsenky. Jednu z nich jsem dostala po zákroku v nemocnici, ta mi ale bohužel svým provedením nevyhovovala. Pořídila jsem si tedy z vlastní iniciativy 3 pooperační podprsenky od společnosti LIPOELASTIC. Nejvíce jsem si oblíbila podprsenku PI ideál, ta je z velmi příjemného materiálu, zajišťuje super kompresi a pocit jistoty po celý den.

Jak byste ohodnotila funkčnost a komfort podprsenky LIPOELASTIC®? Jak jste se ve v ní cítila?

Cítila jsem se v ní velice dobře. Rozhodně ji hodnotím jako nejlepší podprsenku ze všech mnou vyzkoušených. Mohu jen doporučit. Vyhovovalo mi, že všechny LIPOELASTIC® podprsenky jsou hodně kompresní, takže jsem neměla strach, že se mi implantáty někam posunou (ani při pohybu, ani ve spánku). Zároveň jsou podprsenky z příjemného materiálu, ve kterém mi bylo pohodlně po celý den.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím