Rekonvalescence může být velmi nepříjemná. Pozor na výběr pooperačního prádla!

Rekonvalescence
může být velmi nepříjemná.
Pozor na výběr pooperačního prádla!
Po předchozích 2 porodech mé poprsí razantně změnilo svůj tvar, stalo se tzv. vykojené. Výběr podprsenek a plavek se mi docela dost zúžil, protože mi i při správném výběru spodního prádla vypadávaly oba prsy. Styděla jsem se dokonce i před svým manželem, i když on byl spokojen ;) Do operace mě nikdo nenutil, bylo to mé rozhodnutí. Měla jsem podporu celé rodiny!

Při rozhodování, kterého operatéra zvolit, jsem dostala doporučení od mé kamarádky, která augmentaci podstoupila pár let zpět.

Rozhodovala jsem se pro augmentaci již nějakou dobu. Rozhodování trvalo pár let. Myslím si, že takové rozhodnutí potřebuje uzrát, jelikož je to na celý život - lepší život. Již mám 3 týdny od operace. Zatím mám dovolenou, ale již příští týden nastupuji do zaměstnání.

Samotné operace jsem se velice bála, ne kvůli bolesti, ale zda vše proběhne hladce a bude vše bez komplikací. Což se naplnilo. Operace trvala hodinu. Po probuzení z narkózy jsem se cítila vyčerpaná, ale plná nadšení. Bolest byla velmi intenzivní, sice mi pan doktor říkal, ať se na velkou bolest připravím, ale na tak velkou bolest se člověk asi nemůže psychicky připravit. Musím dodat, že mám velmi nízký práh bolesti a věřím, že každý pooperační bolest zvládá jinak.

Po propuštění do domácí péče se o mě všichni starali. Jelikož jsem nebyla schopná nic udělat. Bolely mne záda ale o to víc prsa. Po operaci jsem dostala speciální podprsenku, která se zařezávala do podpaží, což bylo velice nepříjemné, jelikož jsem tam měla strupy po drénech. Materiál této podprsenky mi nevyhovoval, protože jsem se hodně potila a hlavně upřednostňuji bavlnu, na kterou jsem byla zvyklá již před operací. Navíc pěkně saje pot. Švy (viz foto) lemují celou podprsenku a vedou tak i přes dvorce a bradavky. Jelikož byly oba prsy nateklé a na jakýkoliv pohmat velmi bolestivé, šev nepříjemný pocit jen zhoršoval.


 PŮVODNÍ, NEVYHOVUJÍCÍ PODPRSENKA

2019 rekon 01


Proto jsem neváhala a začala jsem se poohlížet po jiné značce podprsenky, která bude z bavlny a hlavně nebude mít švy. Po všech těch kladných recenzích jsem ji našla u firmy LIPOELASTIC. Podprsenka, která splňovala všechna má kritéria s názvem PI speciál (viz. foto). Na stránkách je přehledná velikostní tabulka i s popisným videem, jak a kde se správně změřit, aby podprsenka krásně seděla a nikde netlačila. V této podprsence se cítím velice dobře - nikde netlačí, nedře, je příjemná na dotek. Oceňuji i 2 pomocné háčky na zapínání než zapnu celou podprsenku zipem ;)


LIPOELASTIC - PI speciál

2019 rekon 02


Ženy, které se rozhodují, zda augmentaci podstoupit doporučuji, aby si vybraly správného operatéra, protože to je podle mě základ. Důležité je taky dbát na komfort spodního prádla, protože po operaci budete na pohodlí mnohem náchylnější než v běžném režimu.


Po rekonvalescenci

2019 rekon 04


 

Můj TIP pro příště, kdybych šla na augmentaci znovu?
Je spousta věcí, které bych udělala stejně, kdybych šla na augmentaci znova.  Přesvědčila jsem se však, že pohodlné prádlo po operaci výrazně ovlivňuje psychické i fyzické pohodlí. Možná bych si proto více zjistila, jaké pooperační prádlo budu mít po zákroku a lépe bych se na to připravila již před zákrokem.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím