SLOVO MUŽE aneb hloubková hydratace pleti
SLOVO MUŽE

aneb hloubková
hydratace pleti

Tentokrát jsme pro Vás připravili rozhovor s mužem na téma péče o pleť. Strávili jsme s Adamem jeho beauty den a trošku jej pro Vás vyzpovídali. Adam podstoupil hloubkovou hydrataci obličeje u MUDr. Fajkošové na klinice Esthé Laser Clinic. Co ho k tomuto ošetření pomocí kyseliny hyaluronové vedlo a jaké jsou jeho první dojmy? Přečtěte si celý článek a podívejte se na video, jak jeho refresh pleti probíhal.

 

 

Adame, v dnešní době se spíše mluví o dermatologických zákrocích u žen. Muži se tím příliš nechlubí. Prozraď nám, kdy jsi o anti-agingu pleti začal poprvé uvažovat Ty?

Anti-aging se mi do povědomí začal dostávat kolem dvaceti let, když se v mediích často poukazovalo na slavné osobnosti, které tyto zákroky pravidelně podstupují. Tehdy byl prezentován spíše tzv. WAX FACE. Zhruba o čtyři roky později jsem na obličeji začal pozorovat první vrásky :-) Říkal jsem si, že mám stále čas. V pětadvaceti jsem začal vnímat, že kamarádky o těchto zákrocích často mluví, a tak jsem se začal zajímat o jednotlivé metody. Snažil jsem se hlavně o prevenci před vznikem např. větších a hlubších vrásek.

Od puberty mě trápila mastnější pleť s rozšířenými póry. Po častých návštěvách jak kosmetických salónu, tak dermatologů jsem kupodivu zjistil, že má pleť je sice mastná, ale přitom suchá a málo hydratovaná. Z tohoto důvodu jsem začal používat své první produkty na pleť.

Jak o svou pleť aktuálně pečuješ?

Již od mládí mám svůj každodenní rituál. Pleť si ráno a večer myji vodou s čistící pěnou, poté použiji micelární vodu, sérum na pleť a denní/noční krém. Ze začátku jsem si říkal, že v koupelně strávím minimálně dvacet minut, ale věřte, netrvá to déle, než vyčištění zubů :-)

Vyzkoušel jsem mnoho kosmetických produktů. Některé byly dobré, některé byly bez efektu. Později jsem vyzkoušel svou první medicínskou kosmetiku, byl jsem nadšený. Výsledky byly dobré, ale ještě to nebylo úplně to, co jsem očekával. Nedávno jsem objevil kosmeceutickou řadu zn. TEOXANE. Hned po prvním vyzkoušení se krémy staly mými favority na plné čáře. Mým nejoblíbenějším produktem je RHA® Sérum a poté další produkty ze stejné řady, které s ošetřením pleti souvisí.

Co Tě vedlo k tomu, že ses rozhodl zákrok podstoupit? Inspiroval Tě někdo z okolí?

Pro svůj první anti-aging zákrok jsem se rozhodl kolem šestadvaceti let, kdy známí často hovořili o různých typech ošetření, které absolvují nebo absolvovali. Po nasbírání dostatečného množství informací jsem se rozhodl podstoupit aplikaci botulotoxinu do oblasti čela. Byl jsem nadšený. Na botox jsem šel poté ještě jednou, ale v paměti jsem měl pořád obličeje lidí, kteří skončili s pletí „voskových figurín“ a to jsem nechtěl. Proto jsem se začínal zajímat o zákrok, který by byl mému tělu co nejvíce vlastní, abych vypadal přirozeně. Mým požadavkem byla mladistvě vypadající pleť s dostatečnou dávkou hydratace, kterou si má pleť žádala. To umožňuje kyselina hyaluronová, která dokáže zajistit přirozený efekt a je tělu vlastní.

Při mém brouzdání po internetu jsem zjistil, že značka mé oblíbené kosmeceutiky TEOXANE nabízí také výplňovou řadu TEOSYAL. Netušil jsem, že právě tyto výplně mi zajistí právě to, co potřebuji. A to je hloubková hydratace pleti.

Hledal sis informace a zjišťoval, který zákrok je pro Tebe vhodný?

Informace jsem často čerpal z okolí mých známých a na internetu. Často jsem narazil na dezinformace. Mnohokrát jsem našel jeden zákrok, který byl popisován úplně odlišně a zaměřen na jiný výsledek. Objevil jsem portál plastické chirurgie a estetické dermatologie, který mi osvětlil co a jak, jelikož zde popisují zákroky zkušení lékaři. Poté jsem si jen vybral lékaře a s ním prokonzultoval zákrok. Jakmile jsem zjistil a ubezpečil se, že platí pravidlo čím dříve, tím lépe, rozhodl jsem se podstoupit hloubkovou hydrataci již nyní.

Bolela Tě aplikace?

Divil jsem se, že samotná aplikace nebyla vůbec bolestivá ani nepříjemná. Na sociálních sítích jsem totiž často viděl, jak lidé po tomto zákroku vypadají (zarudnutí, krvacení..). Můj práh bolestivosti není nijak vysoký, a přesto byl pro mě zákrok příjemným relaxem, který mě málem uspal :-)

Po samotné aplikaci paní doktorka vše krásně vysvětlila a sdělila, jak postupovat a co dělat v následujících dnech. Vše jsem dělal, jak mi bylo doporučeno a již na druhý den ráno jsem viděl, že moje pleť skvěle reaguje. Jsem nadšený a nemůžu se dočkat finálního výsledku, který by se měl dostavit do 2 týdnů od zákroku.

A jaké jsou Tvé první dojmy? Doporučil bys podobný zákrok mužům ve svém okolí?

Naštěstí již dávno neplatí, že tyto zákroky podstupují pouze ženy. Pokud Vám topomůže vyřešit nějaký problém, který Vás trápí, není nic jednoduššího než se svěřit do rukou odborníků, kteří se o to postarají.

Zákrok bych mužům určitě doporučil. Jelikož často nosím černé košile, tak se mi stává, že suchá pokožka pod vousy mi zanechá šupinky na košili. Je to velice nepříjemné a bojuje s tím spousta mužů. Dá se to porovnat s tím, když někoho trápí lupy. Proto jsme se s paní doktorkou domluvili i na aplikaci kyseliny hyaluronové do oblasti vousů, což by mělo tento problém na nějakou dobu vyřešit.

 

megafonTIP PRO OSTATNÍ MUŽE

Můj TIP: Pokud máte vousy a podobný problém jako já,nebojte se jej vyřešit dermální výplní pro refresh pleti. Samozřejmě na tento problém doporučuji také RHA® sérum.

 

FOTO PŘED A PO


Ihned po zákroku může být pleť lehce začervenalá a můžou jít vidět malé bouličky, které se do 24 hodin vstřebají. Po zákroku
je doporučeno pít alespoň dva dny větší množství vody, než je pacient zvyklý. Finální výsledek zákroku lze vidět zhruba po 14 dnech.

SLOVO MUŽE aneb hloubková hydratace pleti

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím