Strašák s názvem gynekomastie!Zvětšení prsní žlázy neboli gynekomastie je hormonální problém, který trápí čím dál více mužů. Odstranění gynekomastie se tak stalo běžným plastickým zákrokem. Osobní zkušenost má také 32letý Petr, který se s námi podělil o své pocity před zákrokem, ale i po něm.


 

Petře, jaké příznaky jste z hlediska gynekomastie pozoroval? Znáte příčinu?

Přiznám se, že jsem delší dobu nepozoroval, že bych mohl mít nějaký problém. Vedl jsem velmi špatný životní styl, měl jsem výraznou nadváhu a jistou část hrála i genetická predispozice. Problém jsem začal pociťovat až v době, kdy jsem začal hubnout. I přesto, že jsem díky sportu shodil spoustu přebytečných kil, má prsa zůstávala stále „tučná“ a nevzhledná

 

Jak jste zjistil, co můžete s tímto problémem dělat?

Ze začátku jsem si myslel, že to zvládnu vycvičit a zhubnout. Navýšil jsem počet tréninků a výrazně upravil životosprávu. Později jsem však od partnerky zjistil, že mým problémem je zvětšení prsní žlázy, tedy gynekomastie. Partnerka je fitness trenérka s dobrými znalostmi fyziologie a anatomie a tak mi prozradila, že jedinou cestou, jak se toho zbavit je podstoupení plastického zákroku.

S kým jste problém gynekomastie řešil?

Ze začátku pouze s přítelkyní. Nebylo mi to moc příjemné. Později jsem zjistil, že kamarád řešil stejný problém, a tak jsem se i jeho zeptal na pár rad. Po tom, co jsem se objednal na konzultaci, jsem problém probral detailně s lékařem.

 

Podle čeho jste vybíral kliniku? Bylo něco, z čeho jste měl obavy?

Kliniku jsem zvolil na základě známého, který na ni zákrok podstoupil. Prostudoval jsem si recenze a přes email komunikoval s lékařem. Jediné obavy, které jsem měl, byly ohledně délky pracovní neschopnosti a zda bude výsledek dle mých očekávání. V té době jsem byl pevně rozhodnut, a tak jsem se na zákrok spíše těšil.

 

Jak dlouho trval zákrok? Měl jste po zákroku bolesti?

Zákrok trval asi 2 hodiny v celkové narkóze. Před samotným zákrokem mi plastický chirurg vše hezky vysvětlil, a tak jsem věděl, do čeho jdu. Domluvili jsme se na liposukci, odebrání prsních žláz a menší úpravě vnější části prsou. Po zákroku jsem překvapivě nepociťoval žádné výrazné bolesti ani jiné nepříjemnosti.

 

Jaká byla vaše pooperační péče?

Ihned po zákroku jsem byl zabandážován klasickými obinadly. Ze začátku to bylo v pořádku, později se mi však obinadla začala zařezávat a jejich nošení mi bylo dost nepříjemné. Znovu tedy zakročila partnerka a vyhledala na internetu, že existuje speciální stahovací prádlo právě pro muže po gynekomastii.

 

Jaké bylo pooperační prádlo a jak dlouho jste ho nosil?

Kompresní pooperační vesty LIPOELASTIC mi následnou rekonvalescenci výrazně usnadnily. Mohl jsem se díky nim téměř okamžitě vrátit do práce. Nakonec jsem je nosil déle, než bylo potřeba. Cítil jsem se v nich komfortně a navíc mi hezky stahovaly oblast břicha na což jsem si rychle zvyknul :D.

 

Jak jste spokojený s výsledkem? Šel byste do toho znova?

S výsledkem jsem spokojený maximálně. I na porovnávacích fotkách od lékaře jde vidět značný rozdíl. Pomohlo mi to se sebevědomím a určitě bych neváhal a zákrok podstoupil znova.

 

Co byste doporučil mužům, kteří mají stejný problém?

Všem mužům, kteří si myslí, že by se jich tento problém mohl týkat, bych doporučil, aby se nebáli a zkonzultovali ho s odborníkem. Určitě je lepší zákrok podstoupit co nejdříve, než gynekomastie dosáhne větších rozměrů. Za ten výsledek to určitě stojí smile

Pokud Vás zajímá problém gynekomastie, podívejte se na video s MUDr. Lucií Kalinovou z Brandeis Clinic, která mluví nejen o samotném problému, ale také o nezbytnosti pooperační péče.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím