Téměř neviditelná jizva po operaci prsou? 3 snadné kroky, jak na to

Chystáte se na operaci prsou a bojíte se nevzhledné jizvy? Starost o jizvu je jedním z důležitých kroků pooperační péče, který se nevyplatí podceňovat. I když je jizva součástí přirozeného procesu hojení kůže, její viditelnost můžete sami výrazně ovlivnit.

Přečtěte si 3 kroky, jak o jizvu správně pečovat.


3 kroky, jak o jizvu správně pečovat

Jako v bavlnce

Prvním nezbytným krokem je výběr pooperační podprsenky, která přichází do přímého styku s čerstvou ránou. Dbejte na to, aby bylo pooperační prádlo z certifikovaných materiálů, bez obsahu škodlivých, alergenních a toxických látek. Certifikace materiálů totiž pacientům zaručuje bezpečnost a vy jeho nošením zabráníte infekci a zánětu rány. Obecně platí, že nejideálnějším materiálem v procesu hojení je bavlna, která saje tělesný pot a operovaná prsa nijak nedráždí. I když je bavlna v textilním průmyslu používána již po staletí, my víme, že každý zákazník je individuální a bavlna nemusí sedět všem. LIPOELASTIC portfolio obsahuje také podprsenky z jiných elastických materiálů. V souvislosti s léčbou jizev bylo navíc prokázáno, že k zahojení jizvy pomáhá kompresní stlačování (kompresní pooperační podprsenkou).

LIPOELASTIC® pooperační prádlo vlastní certifikaci OEKO-TEX. Certifikace materiálů je důležitá, protože garantuje absenci škodlivých látek a tudíž pomáhá předcházet alergickým reakcím.

Čistota půl zdraví

Co se týče pooperační jizvy, patří čistota také mezi důležité aspekty pooperační péče. Je potřeba dodržovat každodenní hygienu a udržovat jizvu v čistém prádle. Pooperační podprsenky se doporučují nosit po dobu 6 - 8 týdnů. Po zákroku je proto nezbytné vlastnit minimálně 2 kusy pooperačního prádla, abyste si podprsenku mohla vyprat, ale měla stále zajištěnou nezbytnou kompresi. Hygienu nepodceňujte, zanícená jizva Vám může výrazně zkomplikovat rekonvalescenci.

Mazat, masírovat a zase mazat

Je dokázáno, že pravidelné mazání a masírování jizvy výrazně pomáhá lépe splynout s okolní zdravou tkání. Masírování pooperační jizvy je vhodné zahájit po cca 2 týdnech, po úplném zahojení rány.
Pro masáž jizvy používejte produkty na bázi 100% silikonu, který je v péči o jizvy klinicky ověřenou metodou. Silikon zjemňuje, povrchově vyrovnává a zesvětluje jizvy.
Věděli jste, že kombinace silikonového gelu a komprese eliminuje vznik nevzhledných keloidní jizev?

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Rozumím