Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
571 116 320
(Po - Pá, 8:00 - 15:00)
Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320 (Po - Pá, 8:00 - 15:00)
Všeobecné informace o prsních implantátech GC Aesthetics®
Prsní implantáty GC Aesthetics® Indikace Kontraindikace Informace o pacientovi Kontakt

Společnost LIPOELASTIC a.s. je v České republice výhradním distributorem implantátů značky NAGOR a EUROSILICONE, které spadají pod obchodní značku GC Aesthetics®.

Prsní implantáty GC Aesthetics®

Mamární implantáty vyplněné silikonem jsou určeny pro plastické operace, sloužící ke kosmetickému zvětšování a k rekonstrukci prsu; mají okrouhlé a anatomické tvary. Silikonové elastomerové pouzdro může být vyrobeno hladké nebo s texturovaným vnějším povrchem pro vytvoření dotykové plochy pro kolagenové rozhraní a naplněno přilnavým nebo vysoce přilnavým gelem. Každý prsní implantát plněný gelem se dodává v kartonové krabici a je balen do uzavřeného, dvojitého primárního obalu. Balení také obsahuje vyjmutelné štítky, které ukazují charakteristiky implantátu (číslo šarže, referenční číslo).

INDIKACE

Prsní implantáty plněné gelem jsou určeny pro použití v následujících případech:

 • Plastická chirurgie -zvětšování objemu.
 • Zvětšování a korekce tvaru vrozených anomálií prsu.
 • Rekonstrukce prsu po subkutánní ablaci prsu a další vhodné postupy pro ablaci prsu a traumata.
 • Kombinované abnormality prsu a stěny hrudníku.
 • Výměna implantátů z lékařských či kosmetických důvodů.

KONTRAINDIKACE

Používání těchto implantátů je kontraindikováno u pacientů, vykazujících jeden nebo více z následně uvedených stavů:

 • FlBROCYSTlCKÉ onemocnění
 • NEDOSTATEČNÝ TKÁŇOVÝ kryt způsobený radiačním poškozením stěny hrudníku, napjaté implantáty hrudní pokožky nebo radikální resekce velkého prsního svalu.
 • EXISTENCE LOKÁLNÍCH ČI METASTATICKÝCH KARCINOMŮ prsu.
 • Oslabený/kompromitovaný imunitní systém
 • Anamnéza citlivosti na cizorodé materiály či atopie
 • Předchozí NEUSPOKOJIVÁ ANAMNÉZA zvětšování/rekonstrukce
 • FYZIOLOGICKY/PSYCHOLOGICKY nevhodní pacienti
 • AKTIVNÍ INFEKCE kdekoliv v těle
 • Nedávná anamnéza abscesu prsu
 • Anamnéza oslabené schopnosti hojení ran
 • Veškerá další závažná onemocnění, která by dle názoru chirurga mohla narušovat zdraví pacientky
 • Protože nejsou známy žádné údaje týkající se průvodních jevů při používání těchto zařízení s kožními vložkami, z toho důvodu je takové použití kožních vložek v blízkosti zařízení (např. v oblasti dekoltu) kontraindikováno. Lékař by měl rovněž upozornit pacienty, aby v budoucnu nepoužívali kožní vložky v blízkosti těchto zařízení
 • Tato zařízení nejsou určena k ošetřování dětí a těhotných nebo kojících žen. Pozn. Odpovědnost za lékařské posouzení způsobilosti pacienta k implantaci, stejně jako rozhodnutí o chirurgické metodě, vhodné jak pro pacienta, tak pro zvolený typ a složení implantátu, NESE CHIRURG.

INFORMACE O PACIENTOVI

Jakýkoliv chirurgický zákrok může mít komplikace a rizika. Operační zavádění mamárních implantátů je známé tím, že poskytuje pacientům psychologické uspokojení, ale podobně jako jiné chirurgické zákroky, může mít potenciální komplikace a rizika.

Mamární implantace je elektivní zákrok a pacient by měl být operatérem poučen o riziku a přínosech. Jakákoliv možná komplikace a varování je třeba prodiskutovat s pacientem před rozhodnutím o pokračování v operaci.

Každý pacient by měl obdržet informační příručku pro pacienta s implantáty GCA během úvodní konzultace, aby byl poskytnut čas k přečtení a porozumění informacím o rizicích, následných doporučeních a přínosech spojených s prsními implantáty.

Příručka pacienta také obsahuje informovaný souhlas pacienta s implantáty, který umožňuje pacientovi uchovat kopie podrobných informací o jejich implantátu, jako je číslo šarže, do jejich záznamů. Tento dokument je k dispozici ve formátu PDF na našich webových stránkách www.gcaesthetics.com.

Pacientky je nutno informovat, že prsní implantáty nelze považovat za doživotní prostředky vzhledem k nejrůznějším faktorům, včetně možných rozdílných fyziologických reakcí, postupů v zavádění implantátů, povahy a vlastností designů silikonových implantátů a vnějších mechanických vlivů.

Lze předpokládat, že implantát může být nutné vyjmout či vyměnit, což znamená provedení revizního chirurgického zákroku v průběhu života pacientky. Klinické sledování implantátů GCA umožnilo k dnešnímu datu stanovit trvanlivost implantátů na 95,9% po 5letech (revizní operace uskutečněné u 4,1% původně zavedených implantátů -vyjma změny velikosti).

Pacientky by měly být rovněž informovány o nutnosti pravidelných vyšetření prsou vhodnými metodami samovyšetření prsou a měly by být poučeny, že v případě podezření na porušení implantátu je třeba zvážit diagnostické vyšetření MRI.

Zdroje: Návod k použití Mammary implants gel filled Doc. Ref. A19-069 Rev 05

Pokud máte zájem o bližší informace o prsních implantátech GC Aestehtics® kontaktujte nás

Robert Kristian +420 723 479 955
rkristian@lipoelastic.com
Martin Václavek +420 720 957 320
mvaclavek@lipoelastic.com
"Chcete být informováni o novinkách a trendech z plastické a estetické chirurgie?"

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně

Jste odborník ve zdravotnictví?


Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou vydávat humánní léčivé přípravky.

Nezaškrtli potvrzení výše.

ANO / vstoupit