Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320
(Po - Pá, 8:00 - 15:00)
Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320 (Po - Pá, 8:00 - 15:00)

3 osvědčené tipy, jak zmírnit celulitiduPříjem a výdej vody v těle by měl být v rovnováze. Vlivem životního stylu, hormonálních změn a nadbytečného stresu však mnohdy zadržujeme více vody, než je zdrávo. Pocit zavodnění je běžný v období před menstruací, během těhotenství a klimakteria, ale pokud trpíte na otoky nohou i mimo tato období, měla byste zpozornět! Nadbytečné množství vody v těle má za následek nejen otoky, ale také vznik viditelné celulitidy a pocit těžkých nohou. Dlouhodobé zadržování tekutin může mít dokonce za následek vznik onemocnění zvané lymfedém.

Pozitivní je, že zadržování vody v těle můžete sama ovlivnit. Máme pro vás tři tipy, jak redukovat otoky nohou a celulitidu.

 

1. Pijte vodu

Zní to nelogicky přijímat vodu, když ji zadržujete, ale důvodem zavodnění může být právě nedostatečný nebo nekvalitní pitný režim. Voda tvoří téměř 50 % tělesné hmotnosti dospělého člověka a denně ji až 2,5 l přirozeně vyloučíme. Je tedy nezbytné ji do těla pravidelně doplňovat. Je doporučeno vypít 0,5 l vody na 15 kg tělesné váhy. Vodu pijte průběžně v průběhu celého dne. V případě, že trpíte na otoky a celulitidu, pijte převážně čistou, neperlivou vodu a vyhněte se alkoholu. 

 

 

2. Noste kompresní prádlo

Je prokázáno, že působení komprese je účinná metoda, jak snížit objem vody v těle (který je způsoben nesprávnou funkcí lymfatického systému) a dosáhnout hebkých nohou, které budou svádět k pohlazení. Tlak komprese výrazně pomáhá správnému fungování krevního a lymfatického systému. Díky speciálním kompresním legínám navíc dosáhnete optického zeštíhlení v oblasti dolních končetin. 

 

 

3. Pohyb je půl zdraví

Zadržování vody trápí především osoby se sedavým způsobem života. Zařaďte do svého denního režimu pohyb. Nemusí z vás být nutně maratonský běžec, stačí krátká procházka každý den. Chůze v kombinaci s kompresními legínami vám může výrazně ulevit od pocitu těžkých nohou a otoků, navíc potlačuje projevy celulitidy.

 

 

 

 

Začtěte aktivně bojovat proti nepříjemnému pocitu v oblasti dolních končetin s kompresními ACTIVE leggings od LIPOELASTIC.


Zaujala vás tato odpověď?
Sdílejte to se svými přáteli

Contact us
Tým LIPOELASTIC
Jsme tady pro vás
Tel.: 571 116 320 (Po – Pá, 8:00 – 15:00)
Zeptejte se
"Chcete být informováni o novinkách a trendech z plastické a estetické chirurgie?"
Používáme Cookies pro zlepšení Vaší nákupní zkušenosti s námi. Pro pokračování na této stránce musíte souhlasit s našimi podmínkami.
Souhlasím