Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
571 116 320
(Po - Pá, 8:00 - 15:00)
Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320 (Po - Pá, 8:00 - 15:00)

Když pleť ztrácí pružnost a svěžest

Ztráta pevnosti a pružnosti jsou běžnými projevy stárnutí kůže. Hlavní příčinou je úbytek kolagenu a kyseliny hyaluronové s přibývajícím věkem. Věděli jste, že mezi 40. a 50. rokem života mizí z těla až 50 % této kyseliny? Pleť však začíná stárnout ještě mnohem dříve. Je dokázáno, že ztrácí elasticitu a pevnost již od 25. roku života. Pro zachování mladistvě vypadající pleti je potřeba ztracenou kyselinu do těla doplnit nejen zvenčí, ale také zevnitř. Například dermálními výplněmi.

Co to jsou dermální výplně?

Dermální výplň (filler) je látka na bázi gelu, která je určena k aplikaci pod povrch kůže. V estetické medicíně jsou výplně často užívaným a oblíbeným přípravkem. Mezi pacientkami bývají dermální zákroky prováděné výplňovými materiály vyhledávány pro jejich okamžitý efekt. Fillery jsou využívány pro zvýšení objemu, dodání plnosti, vyplnění vrásek či hydrataci pleti.


Zázrak jménem kyselina hyaluronová

Při výběru dermálních výplní dejte šanci takovým, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Kyselina hyaluronová je látka, která je tělu vlastní a má schopnost na sebe vázat vodu. Dermatology je využívána jak k hydrataci pleti, tak jako výplňový materiál. Pleť je po aplikaci kyseliny hyaluronové hydratovaná, vláčná a svěží.


Zasíťovaná x nezasíťovaná kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová se v dermálních výplních vyskytuje ve dvou formách. V zasíťované a nezasíťované formě. Nezasíťovaná nebo málo zasíťovaná kyselina hyaluronová je měkčím materiálem, a je proto využívána k vyplnění jemných vrásek nebo k hydrataci pleti. Zasíťovaná kyselina hyaluronová je naopak díky svému pevnému skupenství vhodná pro dodání ztraceného objemu, konturaci obličeje nebo vyplnění hlubokých vrásek.


Jak probíhá aplikace dermálních výplní?

Aplikace výplňových materiálů je zákrokem, který Vám zabere zhruba půl hodiny. Po konzultaci s ošetřujícím lékařem, který na základě Vašeho požadavku zvolí nejvhodnější výplňový materiál je použita umrtvující mast, a následně je mikro jehlou nebo kanylou aplikována dermální výplň. Pocit bolesti je u každého velmi individuální, ve většině případů ale pacientky mluví o bezbolestné proceduře.

Využití dermálních výplní – co vše lze upravit?

  • Oční okolí – vrásky okolo očí a vyplnění tmavých kruhů pod očima
  • Modelace nosu
  • Nosoretní rýhy
  • Vrásky v oblasti úst
  • Augmentace (zvětšení) a modelace rtů
  • Oblast lícních kostí (dodání objemu a plnosti)
  • Konturace celého obličeje
  • Hydratace pleti (skinbooster a mezoterapie)
  • Dekolt a ruce

Jak často je potřeba zákrok opakovat?

Výdrž aplikace dermálních výplní je u každého individuální, všeobecně ale můžeme říct, že efekt je viditelný až 12 měsíců. Délku trvání výplňových materiálů ovšem můžete podpořit i správně zvolenou kosmeceutikou! Švýcarská společnost TEOXANE jako jediná uvedla na trh kosmeceutickou řadu, ve které je využita stejná resilientní kyselina hyaluronové (RHA®), která se používá i v dermálních výplních.

"Chcete být informováni o novinkách a trendech z plastické a estetické chirurgie?"

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně