Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320
(Po - Pá, 8:00 - 15:00)
Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320 (Po - Pá, 8:00 - 15:00)

Jak dosáhnout dokonalého výsledku liposukce5 tipů, jak správně vybrat pooperační bandáž

Plánujete podstoupení plastického zákroku? Nabízíme vám tipy, jak po liposukci dosáhnout těch nejlepších výsledků. Nošení kompresního prádla je nedílnou součástí pooperační péče a může výrazně zlepšit nebo i bohužel pokazit finální výsledek plastického zákroku.  Pooperační bandáž urychluje proces hojení a umožňuje rychlejší návrat ke každodenním aktivitám.

Jestli se chystáte na plastický zákrok, nezapomeňte proto na to, že:

 

Pooperační prádlo by mělo být vyrobeno z certifikovaných materiálů

Kompresní bandáž je zdravotnický prostředek, který zajišťuje nezbytnou kompresi po celou dobu rekonvalescence po plastickém zákroku. Tato oblast bývá po operaci velmi citlivá, je proto doporučeno, aby prádlo bylo vyrobeno z certifikovaných a zdravotně nezávadných materiálů. Důležitým certifikátem je OEKO-TEX, který garantuje absenci škodlivých látek. Žádné z námi vyráběných bandáží neobsahují latex.  

 

Všechny LIPOELASTIC® bandáže se pyšní certifikátem OEKO-TEX.

Po operaci budete citlivější na bolest

Pár dní po zákroku je tělo náchylnější na každou nerovnost na pooperačním prádle. Ideálním řešením jsou tzv. ploché švy, které se nevtlačují do narušené tkáně a zajišťují pocit maximálního pohodlí již v prvních dnech po operaci. Berte však na vědomí, že na některých pooperačních bandážích jsou pomocné zipy nebo háčky pro snadnější manipulaci při oblékaní. V místě zipů tak mohou vznikat mírné otlaky.

 

Pro zajištění maximálního komfortu doporučujeme používat pooperační podložku KPad, která napomáhá správného držení těla.

 

Komprese je důležitá pro dosažení skvělého výsledku operace

Pooperační prádlo hraje po plastickém zákroku neodmyslitelnou roli. Lékaři doporučují nošení podpůrné bandáže po dobu 6 – 8 týdnů po zákroku. Kompresní terapie totiž pomáhá pokožce znovu přilnout k operované tkáni a kůže je tak mnohem méně náchylná k tvorbě nerovností.

 

 

Vybrané bandáže z portfolia LIPOELASTIC® jsou zesíleny v oblasti břicha tzv. „dvojitým podložením“ látky pro zajištění vyšší komprese v operovaných oblastech těla.

 

Prodyšnost materiálu oceníte více, než kdy jindy

Jak již bylo zmíněno, kompresní bandáž budete muset po zákroku nosit nepřetržitě po dobu 6 – 8 týdnů. Neocenitelná je v tomto období prodyšnost použitého materiálu. Kompresní bandáže značky LIPOELASTIC® odvádí tělesnou vlhkost a udržují stálé mikroklima.

 

 

V letních měsících doporučujeme kompresní bandáže z prodyšného materiálu UNIQUE

 

Jeden kus nestačí

Kompresní bandáž je nezbytné nosit 24 hodin denně, 7 dní v týdnu po celou dobu doporučené pooperační péče. Z hygienického hlediska je tak žádoucí vlastnit minimálně 2 kusy pooperačního prádla. Zatímco si jednu bandáž budete prát, budete mít kompresi stále zajištěnu druhou bandáží.

 

 

Uznávaní čeští plastičtí chirurgové důvěřují kompresnímu prádlu LIPOELASTIC®. Poslechněte si jejich tipy pro pacienty po plastických zákrocích.

Nebudete-li si jisti výběrem správného typu či velikosti bandáže na našem e-shopu, nebojte se obrátit na náš zkušený tým. Rádi vám poradíme telefonicky, na live chatu nebo přes sociální média.


Zaujala vás tato odpověď?
Sdílejte to se svými přáteli

Contact us
Tým LIPOELASTIC
Jsme tady pro vás
Tel.: 571 116 320 (Po – Pá, 8:00 – 15:00)
Zeptejte se
"Chcete být informováni o novinkách a trendech z plastické a estetické chirurgie?"