Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320 (Po - Pá, 8:00 - 15:00)

Sníte o nohou bez celulitidy? Řešením mohou být kompresní legínyZatímco v zimě jsme na celulitidu snadno zapomněly, s blížící se plavkovou sezónou se nám opět dostává na vědomí. „Pomerančová kůže“ je u žen ale běžným jevem a není ničím, čím bychom se měly přehnaně trápit nebo za co se stydět. Přirozeně ale hledáme způsoby, jak se ďolíčků na stehnech zbavit. Ruku v ruce s celulitidou se také u žen velmi často vyskytuje pocit těžkých a nateklých nohou. Důvodů, které tyto komplikace způsobují je mnoho – od drobností, které sama snadno ovlivníte, až po vážné příčiny, které vyžadují speciální péči.

Proč vzniká celulitida?

Příčiny celulitidy jsou různé – i přesto, že se často jako jedna z hlavních uvádí dědičnost, jsou zde i další faktory, které hrají roli. Mezi ty nejčastější patří:

  • hromadění vody v těle
  • ukládání toxinů v podkoží
  • hormonální změny
  • špatná životospráva
  • zatížení dolních končetin dlouhým stáním (často kvůli povolání)

Následkem těchto komplikací je zpomalení metabolismu a omezená funkce lymfatického systému – ten při vzniku celulitidy a problémů s ní spojených hraje zásadní roli.

Jaký vliv má hromadění vody v těle na celulitidu a otoky?

Cévy lymfatického systému potřebují ke své činnosti akci – jednoduše řečeno, potřebují pohyb svalů, aby došlo k proudění lymfy. Jestliže lymfa neproudí tak jak má, nebo je tato činnost výše zmíněnými faktory ovlivněna a zpomalena, dochází k hromadění tekutiny v podkoží, jeho nedostatečnému prokrvování a zanášení toxiny. Tukové buňky tak snáze zvětšují svůj objem, a vytváří se otoky a pomerančová kůže.

Jak kompresní terapie pomáhá?

S otoky nohou a ďolíčky ve stehnech se ale smířit nemusíte! Kompresní (tlaková) terapie napomáhá činnosti lymfatického systému „zvenku“. Díky tlaku, které kompresní pomůcky vyvíjejí, dochází k podpoře činnosti lymfatického systému. Se znovu aktivovaným průtokem lymfy dojde k odplavování škodlivin z těla, zmírnění otoků nohou a eliminaci zavodnění. A v neposlední řadě také k redukci celulitidy.

Stylové kompresní legíny proti celulitidě

Pokud Vás trápí představa sebe samé v nevzhledných kompresních punčocháčích, nezoufejte. Unikátní kompresní LIPOELASTIC ACTIVE leggings jsou nejen stylové, ale i účinné. Tyto speciální kompresní legíny pomáhají proti otoků, ulevují od pocitu těžkých nohou a zmírňují celulitidu. Mimo jiné snižují obsah vody v těle a mohou pomoci k potlačení příznaků nemoci lipedém. Benefitem je efekt optického zeštíhlení. Jsou vhodné pro každodenní nošení, sportovní aktivity i cestování.

 ACTIVE leggings jsou zdravotnickým prostředkem třídy I.


Zaujala vás tato odpověď?
Sdílejte to se svými přáteli

Produkty zmíněné v této odpovědi:

ACTIVE leggings
ACTIVE leggings
ACTIVE leggings
černá
tmavě modrá
růžová

Zeštíhlující kompresní legíny proti zadržování vody v těle, celulitidě a otokům nohou

Skladem, Datum odeslání: 31.05.2023
1 299 1 073 Kč bez DPH
Contact us
Tým LIPOELASTIC
Jsme tady pro vás
Tel.: 571 116 320 (Po – Pá, 8:00 – 15:00)
Zeptejte se
"Chcete být informováni o novinkách a trendech z plastické a estetické chirurgie?"

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně