Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320 (Po - Pá, 8:00 - 15:00)

Sníte o nohou bez celulitidy? Řešením mohou být kompresní legínyZatímco v zimě jsme na celulitidu snadno zapomněly, s blížící se plavkovou sezónou se nám opět dostává na vědomí. „Pomerančová kůže“ je u žen ale běžným jevem a není ničím, čím bychom se měly přehnaně trápit nebo za co se stydět. Přirozeně ale hledáme způsoby, jak se ďolíčků na stehnech zbavit.

Ruku v ruce s celulitidou se také u žen velmi často vyskytuje pocit těžkých a nateklých nohou.
Důvodů, které tyto komplikace způsobují je mnoho – od drobností, které sama snadno ovlivníte, až po vážné příčiny, které vyžadují speciální péči.

Proč vzniká celulitida?

Příčiny celulitidy jsou různé – i přesto, že se často jako jedna z hlavních uvádí dědičnost, jsou zde i další faktory, které hrají roli. Mezi ty nejčastější patří:

  • hromadění vody v těle
  • ukládání toxinů v podkoží
  • hormonální změny
  • špatná životospráva
  • zatížení dolních končetin dlouhým stáním (často kvůli povolání)

Následkem těchto komplikací je zpomalení metabolismu a omezená funkce lymfatického systému – ten při vzniku celulitidy a problémů s ní spojených hraje zásadní roli.

Jaký vliv má hromadění vody v těle na celulitidu a otoky?

Cévy lymfatického systému potřebují ke své činnosti akci – jednoduše řečeno, potřebují pohyb svalů, aby došlo k proudění lymfy. Jestliže lymfa neproudí tak jak má, nebo je tato činnost výše zmíněnými faktory ovlivněna a zpomalena, dochází k hromadění tekutiny v podkoží, jeho nedostatečnému prokrvování a zanášení toxiny. Tukové buňky tak snáze zvětšují svůj objem, a vytváří se otoky a pomerančová kůže.

Jak kompresní terapie pomáhá?

S otoky nohou a ďolíčky ve stehnech se ale smířit nemusíte! Kompresní (tlaková) terapie napomáhá činnosti lymfatického systému „zvenku“. Díky tlaku, které kompresní pomůcky vyvíjejí, dochází k podpoře činnosti lymfatického systému. Se znovu aktivovaným průtokem lymfy dojde k odplavování škodlivin z těla, zmírnění otoků nohou a eliminaci zavodnění. A v neposlední řadě také k redukci celulitidy.

Stylové kompresní legíny proti celulitidě

Pokud Vás trápí představa sebe samé v nevzhledných kompresních punčocháčích, nezoufejte. Unikátní kompresní LIPOELASTIC ACTIVE leggings jsou nejen stylové, ale i účinné. Tyto speciální kompresní legíny pomáhají proti otoků, ulevují od pocitu těžkých nohou a zmírňují celulitidu. Mimo jiné snižují obsah vody v těle a mohou pomoci k potlačení příznaků nemoci lipedém. Benefitem je efekt optického zeštíhlení. Jsou vhodné pro každodenní nošení, sportovní aktivity i cestování.


Zaujala vás tato odpověď?
Sdílejte to se svými přáteli

Produkty zmíněné v této odpovědi:

ACTIVE leggings
ACTIVE leggings
ACTIVE leggings
New
černá
Kdy použít ACTIVE leggings? Kompresní legíny jsou vhodné pro...
Skladem, Datum odeslání: 02.08.2021
1 190 983 Kč bez DPH
Contact us
Tým LIPOELASTIC
Jsme tady pro vás
Tel.: 571 116 320 (Po – Pá, 8:00 – 15:00)
Zeptejte se
"Chcete být informováni o novinkách a trendech z plastické a estetické chirurgie?"

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně

Používáme Cookies pro zlepšení Vaší nákupní zkušenosti s námi. Pro pokračování na této stránce musíte souhlasit s našimi podmínkami.
Souhlasím