Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
571 116 320
(Po - Pá, 8:00 - 15:00)
Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
  571 116 320 (Po - Pá, 8:00 - 15:00)

Proč používat kompresní pooperační prádlo?

Kompresní prádlo je podstatnou součástí pooperační péče. Rekonvalescence bez použití kompresního prádla může ovlivnit výsledek zákroku, který pacient nebo pacientka očekávali.

Kompresní prádlo napomáhá procesu hojení a díky tomu tak podporuje rychlejší návrat ke každodenním aktivitám.

Kompresní bandáže LIPOELASTIC® splňují požadavky na zdravotnický prostředek, a proto jsou označeny značkou CE.


Co zajišťuje kompresní terapie pooperačního prádla?

Benefity


Atesty materiálů

Klíčová kritéria, která pečlivě sledujeme, jsou parametry podélné a příčné komprese u textilií. Tyto zkoušky jsou prováděny dle metodiky společnosti DuPont, celosvětově proslulým výrobcem elastických vláken pod obchodní značkou Lycra.

Díky těmto pravidelným testům můžeme našim partnerům garantovat požadovanou kompresi u pooperačního prádla v rozmezí 20-30 mmHg. Jednotlivé typy bandáží jsou na torzech, která nahrazují příslušné části těla, průběžně testovány s využitím měřícího přístroje MST MK IV Measuring Device švýcarského výrobce Swisslastic AG.


Certifikáty materiálu

Odolnost vůči vodním parám (za stálých podmínek)

Nejvyšší odolnost podle normy ENN EN 31092 je mezi 2-3 m2Pa / W.
Materiál LIPOELASTIC® splňuje ideální hodnotu 2,57 m2Pa / W.

Převod a vyrovnání tekutého potu

Hodnota převodu potu v rozmezí 800 – 900 g/m2H je špičková. Výsledky LIPOELASTIC® materiálů dosahují hodnoty 815 g/m2H.

Odvod vlhkosti

Výsledky testů prokázaly odvod vlhkosti a průchodnost materiálem LIPOELASTIC® na 85 %, což zajišťuje pacientům pocit sucha během nošení.


Certifikáty kvality

OEKO-TEX

Garantuje absenci škodlivých látek v našich výrobcích, jež jsou každoročně testovány německým zkušebním institutem HOHENSTEIN. Tento certifikát je zárukou kvality a bezpečnosti pro naše pacienty. Žádné z našich podprsenek a bandáží neobsahují latex.

ISO 9001:2001

Výrobky LIPOELASTIC byly vyrobeny v zařízení, jehož systém managementu kvality je certifikován v souladu s normou ISO 13485.

CE – Prohlášení o shodě

Výrobky LIPOELASTIC® splňují požadavky zdravotní direktivy 93/42/EEC v platném znění. Výrobky LIPOELASTIC® jsou opatřeny označením CE.


CLASSIC materiál

CLASSIC je označení pro materiál, ze kterého je vyrobena většina produktů z portfolia LIPOELASTIC®. Jeho patentovaná a klinicky testovaná technologie je dlouhodobě prověřována odborníky z oblasti plastické chirurgie. Díky speciálnímu vláknu má tento materiál stabilní a přesnou kompresi, která je obecně považována za nejdůležitější parametr kompresních bandáží. Použité elastické mikrovlákno odvádí vlhkost pokožky a zajišťuje příjemný chladivý účinek. Během rekonvalescence po zákroku se tělo přirozeně zahřívá, takže chladivý účinek pacienti oceňují. CLASSIC je velmi odolný proti poškození i při pravidelném, každodenním používání. Příjemná jemnost materiálu vám poskytne pocit pohodlí po celou dobu pooperační péče.


RIB materiál

Materiál vyrobený speciálně pro LIPOELASTIC. Jeho komprese zajišťuje obepnutí těla bez potřeby dvojitého podložení. Je velmi komfortní pro každodenní nošení a příjemný na dotek.


UNIQUE materiál

Pro následnou pooperační péči doporučujeme kompresní prádlo z materiálu UNIQUE. Díky speciálnímu materiálu odvádí vlhkost od těla a perfektně se tak hodí také pro pooperační péči v průběhu letních měsíců. Materiál UNIQUE je doslova unikátní a na trhu plastické chirurgie není jinou společností nabízen.


Kompresní pooperační prádlo LIPOELASTIC® je zdravotnickým prostředkem třídy I

"Chcete být informováni o novinkách a trendech z plastické a estetické chirurgie?"

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně